Alex Clare

AlexClare_TomOldham26Günlerdir kulağımdan eksik olmayan melodisini ve bir kaç hissedileni yazmak için fırsat kolluyordum. Nedense “Dünyanın en pahalı tuvaletleri” isimli saçma sapan bir haber okuyana kadar adım atamadım.
Para, kimileri için yaşamsal bir ihtiyaç, su, ekmek, ev kirası, ilaç anlamına geliyor. Kimileri içinse meta yahut hizmet satın alırken kullanılan bir kağıt parçasından ibaret.
Güzelim ülkemde kimileri aylık 900 lira ile geçinmeye çabalarken, kimleri kaba etlerini koyacakları tuvaletler için binlerce dolar harcayabiliyor.
İşin acısı, meslektaşlarımız utanmadan, “Dünyanın en pahalı tuvaletleri” başlığıyla haber yapabiliyor.
Okurken mide bulandıran bu sığlığı, Alex Clare’in günlerdir kulağımdan eksik olmayan melodisiyle atıyorum bünyemden. Clare’in yüzlerce parçası var. Emin olun bu yüzlerce parçanın neredeyse tamamı insanı yoran bir altyapıya, müzikten çok gürültüye sahip. Fakat İngiliz Alex abi bu gürültülü şarkılarının yanında bizleri de unutmamış.
Oldukça güçlü bir sese sahip olan Alex abi, unplugged parçalar seslendirmiş. Ama ne seslendirmek.
Alıyor insanı, bütün çağların gerisine götürüyor.
Medeniyetten kurutulup, eşek yüküyle sıkıntıyı bir kenara atıyor sadece nefes aldığınız için bile yaşamanın keyfine varıyorsunuz. Çok uzatmaya gerek yok. Bir tuvalete verilen binlerce liranın mide bulantısını çok değil 2 şarkıda atabildiysem üzerimden; emin olun bir saatlik küçük bir dinletinin değiştiremeyeceği mutusuzluk yoktur.
Alex Clare – Too close

Alex Clare – Relax my beloved 

 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir